Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo

Šios medžiagos labiausiai tinka trumpalaikei arba epizodinei migrenai gydyti, o ne ilgalaikei migrenos profilaktikai. Todėl NVNU gali būti ypač naudingi, kai sergama menstruacine arba įtampos sukelta migrena. Deja, pasirinkus NVNU kaip profilaktinę priemonę, jų vartojimas ūminių priepuolių atveju gali būti ribotas. Šalutinis NVNU poveikis paprastai būna skrandžio ir žarnyno sutrikimai, įskaitant pykinimą, vėmimą ir gastritą. Gydymas NVNU netinka migrena ir artritu ar kitokiais skausmo sindromais sergantiems
pacientams. NVNU negali vartoti žmonės, sirgę peptine opa arba gastritu. Be to, jų negalima derinti su kitais NVNU arba vaistais, kuriuose yra aspirino.
Kaip pasirinkimo vaistai ūmaus skausmo atveju visada turėtų būti greitai pasiekiantys maksimalią koncentraciją medikamentai. Vienas naujausių rinkoje pasirodžiusių vaistų- deksketoprofenas (DOLMEN)- tabletėmis po 25 mg. Dolmen pasižymi greita rezorbcija iš virškinamojo trakto, todėl skausmo sumažėjimas stebimas jau po 10-15 minučių. Dolmen rekomenduojama ir galima vartoti nevalgius (skirtingai nuo kitų NVNU).