3 faktai apie kojų venų varikozę ir Lioton 1000

Kojų venų varikozė – lėtinė venų liga, kuri, kaip manoma, palietusi net apie 20 proc. suaugusių asmenų. Dažniau šia liga serga moterys, tačiau ji neaplenkia ir vyrų. Pristatome 3 faktus apie venų varikozę, kurie, tikime, padės apie šią lėtinę ir klastingą ligą sužinoti daugiau. Žinojimas gali padėti išvengti sunkių pasekmių.

Venų varikozė nėra tik kosmetinis defektas.

Tiesa.

Vis dar gana dažnai klaidingai manoma, kad venų varikozė arba išsiplėtusios venos yra tik kosmetinis, estetinis ir tik su išvaizda susijęs defektas. Taip galvoti tikrai nereikėtų, nes tai lėtinė venų liga, dėl kurios gali subjurti ne tik kojų išvaizda. Vis dėlto būtent sutrūkinėję kapiliarai, lengviau pastebimas mėlynų venų tinklas ir išsiplėtusios venos bei atsirandantys poodiniai guzeliai gali būti pirmieji progresuojančios ligos simptomai. Tokie ligos požymiai kaip kojų skausmas, tinimas, nuovargis, sunkumas, pasikartojantis mėšlungis, odos pigmentacijos pasikeitimai ir sunkiai gyjančios trofinės opos išsivysto tik vėliau.

Kuo ilgiau ignoruojama liga, tuo labiau didėja tikimybė, kad išsivystys ir sunkesnių komplikacijų, pavyzdžiui, tromboflebitas ar net kraujo užkrėtimas. Taigi kojų venų varikozė tikrai nėra tik kosmetinis defektas – tai lėtinė kraujotakos liga, kurią būtina gydyti, kitaip galima sulaukti ne tik kojų grožį darkančių poodinių mazgelių, bet ir skausmingo venų uždegimo ar net gyvybiškai svarbių kraujagyslių užsikimšimo krešuliukais.

Kompresinė terapija padeda gydyti lėtines venų ligas.

Tiesa.

Kompresinė terapija iki šiol yra vienas svarbiausių ir dažniausiai naudojamų venų ligų gydymo ir (arba) profilaktikos metodų. Kompresinės terapijos metu mūvimos specialios pėdkelnės arba kojinės, kurios stipriau apspaudžia apatines galūnes ir padeda lengviau kraujui grįžti į širdį. Pagal suspaudimo laipsnį jos skirstomos į keletą klasių, pavyzdžiui, profilaktinis elastinis trikotažas kojas apspaudžia gana švelniai, o gydomasis elastinis trikotažas jas apspaudžia stipriau.

Sukuriant laipsniškai mažėjantį apspaudimą nuo pėdų link klubų mažėja ne tik kojų skausmas, tinimas ir nuovargis, bet ir komplikacijų išsivystymo rizika. Todėl kompresines kojines ypatingai rekomenduojama dėvėti nėštumo, ilgų kelionių metu ar po venų operacijų, kai komplikacijų išsivystymo rizika ypatingai didelė.

Kompresinė terapija pačios ligos negydo, tačiau padeda palengvinti kraujo grįžimą į širdį, mažina kraujo sąstovį ir neigiamo slėgio poveikį, tenkantį poodinių venų sienelėms. Kompresinės kojinės taip pat  aktyvina giliųjų venų kraujotaką. Nuolatinis tinkamai pritaikyto elastinio trikotažo dėvėjimas gali padėti sulėtinti ligos progresavimą ir leisti kasdien jaustis geriau nei tuomet, kai jis nedėvimas.

Net ir tinkamai gydoma venų varikozė gali atsinaujinti.

Iš dalies tiesa.

Ši liga yra lėtinė, todėl visiškai jos išgydyti bent jau kol kas neįmanoma. Net ir tinkamai gydoma venų varikozė linkusi atsinaujinti. Vis dėlto šiuolaikiniai gydymo metodai ligos recidyvo tikimybę sumažina iki minimalios.

Ligą verta pradėti gydyti kuo anksčiau, nes tuomet gydymas ne tik paprastesnis, bet ir žymiai pigesnis. Vis dėlto daugybė pacientų sulaukia tokių ligos stadijų, kai belieka jau tik gydyti venų varikozės sukeltas komplikacijas ir stengtis, kad žmogui neišsivystytų mirtinos būklės, pavyzdžiui, plaučių arterijos tromboembolija ar kraujo užkrėtimas. Ligos atsinaujinimo riziką ženkliai mažina kompresinė terapija, venotonikų vartojimas, reguliarus sportas, įvairi ir subalansuota mityba, reguliarus lankymasis kraujagyslių chirurgo kabinete.

Tiesa

Lioton gelis – efektyvi pagalba pavargusioms kojoms

Lioton gelis – tai vaistinis preparatas, kurį naudinga turėti ir rankinėje, ir biuro stalčiuje, ir miegamojo spintelėje. Jis ypatingas tuo, kad lengvai susigeria, netepa drabužių bei maloniai kvepia. Lioton gelyje esanti didelė heparino natrio druskos koncentracija padeda greitai susigrąžinti kojų lengvumą. Be to, jis gerina mikrocirkuliaciją ir mažina kojų tinimą bei su juo susijusius nemalonius pojūčius. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.