Kai pilvo pūtimas kelia diskomfortą

Pilvo pūtimas Jums kelia diskomfortą ir trukdo normaliai gyventi? Skaičiuojama, kad visiškai normalu, jei dujos iš virškinimo trakto per parą pasišalina iki kelių dešimčių kartų. Tačiau jei Jums kasdien skausmingai pučia ir raižo pilvą ir jei Jums sunku dėl to patogiai jaustis viešumoje, tai yra problema, kurią būtina spręsti. Kai kuriais atvejais tai gali būti ir sunkesnės ligos požymis. Taigi apie tai, apie ką daugelis kalbėti garsiai tiesiog nedrįsta – panagrinėkime pilvo pūtimo arba meteorizmo temą.

Kas yra pilvo pūtimas?

Pilvo pūtimas, dar vadinamas meteorizmu – tai pernelyg didelio dujų kiekio susikaupimas žarnyne. Jis gali atsirasti trim pagrindiniais keliais:

  • Kai padidėja į virškinimo sistemą patenkančių dujų kiekis, pavyzdžiui, nuryjant per daug oro;
  • Kai padidėja virškinimo trakte pasigaminančių dujų kiekis, pavyzdžiui, valgant tam tikrą baltymingą ar fermentuotą maistą;
  • Kai sumažėja iš virškinimo trakto pašalinamų dujų kiekis, pavyzdžiui, užkietėja viduriai ir dujos dėl to slenka lėčiau.

Vienu metu gali veikti keletas per didelį dujų susikaupimą sukeliančių „kaltininkų“. Tai reiškia, kad kokiu nors būdu sutrinka normali dujų apykaita virškinimo trakte ir žmogus gali jausti tokius simptomus kaip pilvo išsipūtimas, sunkumo jausmas, liemens apimties padidėjimas, gurgėjimas ir pilvo raižymas. Žmogus gali kentėti nuo dažno raugėjimo ir nuo nevalingo dujų pasišalinimo.

Kiek žmonių kankina lėtinis meteorizmas?

Skaičiuojama, kad lėtinis, praktiškai kasdien pasireiškiantis pilvo pūtimas gali kamuoti kas ketvirtą suaugusįjį. Pirmas žingsnis, norint įvertinti, ar pilvo pūtimas iš tikrųjų yra problema, yra pamėginti suskaičiuoti, kiek kartų per dieną norisi pašalinti dujas. Teigiama, kad normalu, jei dujos pasišalina iki 20 kartų per parą. Jeigu šis skaičius viršijamas, tai jau gali būti problema. Pilvo pūtimas nebūtinai rodo kokią nors sunkią ligą, tačiau tai gali būti rimta asmens gyvenimo kokybę menkinanti bėda.

Dėl kokių dažniausių priežasčių gali pūsti pilvą?

Viena įprasčiausių pilvo pūtimo priežasčių – per didelio oro kiekio nurijimas. Šis kiekis padidėja tuomet, kai valgoma skubotai ir užsiimant papildomomis veiklomis, pavyzdžiui, kalbant ar juokiantis, vairuojant automobilį.

Kita svarbi ir dažnai pasitaikanti meteorizmo priežastis – dujų gamybą žarnyno spindyje skatinančio maisto valgymas. Daugiau dujų žarnyne pasigamina valgant pupeles, žirnelius, kopūstus, obuolius, kriaušes, miltinius produktus ir kt.

Pilvą gali pūsti ir dėl psichogeninių priežasčių. Ne paslaptis, kad virškinimo sistema glaudžiai susijusi su nervų sistema. Pilvo pūtimas gali būti staigus, ūminis ir atsirasti tuomet, kai dėl kažko labai stipriai susijaudinama. Tačiau meteorizmas gali būti ir lėtinis, kai pilvą praktiškai kasdien pučia dėl nerimo ir išgyvenimų pilnos kasdienybės. Lėtinis stresas sukelia daug virškinimo sutrikimų, ne tik pilvo pūtimą.

Bėgant metams lėtėja medžiagų apykaita, mažėja išskiriamų fermentų kiekis, lėtėja žarnų judesiai, todėl pilvą dažniau pučia senyviems pacientams. Pilvo pūtimas arba kūdikių meteorizmas yra viena dažniausių vaikų sveikatos sutrikimų, pasireiškiančių dėl anatominių ir fiziologinių vaiko organizmo ypatybių. Tad daug įtakos pilvo pūtimui gali turėti ir amžius.

Retesniais atvejais pilvo pūtimas atsiranda dėl tam tikrų ligų, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromo, Krono ligos, žarnyno infekcijų, nepakankamos kasos egzokrininės funkcijos, motorinių virškinimo trakto sutrikimų ir t.t.

Kas galėtų padėti greitai susigrąžinti lengvumo jausmą ir gyvenimo džiaugsmą?

Espumisan Easy burnoje tirpstančios granulės yra medicinos priemonė, kurią galima įsigyti daugumoje vaistinių ir kitų prekybos vietų. Jų sudėtyje yra putojimą slopinančios medžiagos simetikono. Jos padeda mažinti pilvo pūtimą, atsiradusį dėl dujų susikaupimo, bei tempimo pojūtį pilve, pilvo išsipūtimą, spaudimą viršutinėje pilvo dalyje ir gurgimą skrandyje bei žarnyne. Greitai ištirpsta burnoje, todėl aktyvioji medžiaga greitai pasiekia virškinimo traktą, kur pradeda veikti. Granulių nereikia užgerti vandeniu, jos yra malonaus citrinų skonio. Nevartoti jei esate alergiškas (padidėjęs jautrumas) simetikonui ar bet kuriai kitai sudedamajai daliai. Dėl bet kokios medicinos priemonės naudojimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Netinkamas naudojimo gali padaryti žalos sveikatai. Ši medicinos priemonė tinkama tik simptominiam pilvo pūtimo palengvinimui, o dėl ilgalaikės problemos reikėtų kreiptis į gydytoją.