Sveikas stuburas – sveikas žmogus

Stuburo dalys
Ypatinga stuburo sandara Kai dažnai girdime skundžiantis nugaros skausmais, kyla mintis, kad gal stuburas iš tikrųjų blogai „sukonstruotas“. Tačiau, pažinus jo sandarą ir sudėtingą su stuburo funkcija susijusių raumenų, raiščių bei kaulų veiklą, belieka stebėtis, koks tai gamtos stebuklas. Stuburas – tai centrinė tampri žmogaus kūno ašis, kurią sudaro slanksteliai, tarp jų esantys…

Laikysenos svarba sveikai nugarai
Kas iš mūsų bent kartą nėra girdėjęs: „Stovėkite tiesiai!“ Tačiau šį priesaką vykdome tik tol, kol jį kartojame. Kai jis užmirštamas, taisyklingą laikyseną palaikantys raumenys atsipalaiduoja, ir kūnas suglemba. Netikusi laikysena pradeda formuotis vaikystėje ir palaipsniui progresuoja. Paprastai ikimokyklinukams laikysenos sutrikimų nebūna ir iš šalies žiūrint dažniausiai sunku pasakyti,…

Darbas ir judėjimas
Jei dirbate stovėdami Jeigu ilgą laiką tenka dirbti nekeičiant pozos, atlikti monotoniškus judesius – šiuo atveju rekomenduojama vertikali padėtis, nes šioje padėtyje diskai ir raiščiai apkraunami mažiausiai. Ilgas sėdėjimas ant kėdės Sveikiausia sėdėti prie darbo stalo, kai: sąnarių (klubų, kelių, alkūnių) sulenkimo kampas didesnis nei 90°, nugara tiesi, kūnas…

Nugaros mankšta
Svarbiausi skeleto ir raumenų sistemos vaistai – fiziniai pratimai. Jie stiprina raumenis, gerina elastines savybes, didina stuburo sąnarių judesių amplitudę, t. y. stuburo lankstumą. Pratimų metu centrinėje nervų sistemoje gaminasi tam tikros biologiškai veiklios medžiagos (endorfinai), kurios kelia nuotaiką. Fiziniai pratimai turi būti parenkami individualiai….

Kas kenkia stuburui?
Mažas judrumas. Nuosekli judėjimo terapija atpalaiduoja ir sutvirtina nugarą, skausmai silpnėja ir visiškai išnyksta. Per didelis fizinis krūvis. Po ilgesnio nesimankštinimo periodo rekomenduojama fizinį krūvį didinti palaipsniui. Raumenų jėgą, lankstumą pagerina greitas ėjimas, plaukimas, važiavimas dviračiu 30 min. per dieną. Pamirštami tempimo pratimai. Rekomenduojama…

Sveika aplinka
Lova, čiužinys, pagalvė Gydytojas neturėtų primesti pacientui savo nuomonės, kaip reiktų gulėti, tačiau gali pasiūlyti, kad pats ligonis, įvertindamas savo kūno jutimus, suprastų, ant kokio pagrindo ir kaip gulint sumažėja skausmas. Nors klinikinių tyrimų, tiriančių ryšį tarp čiužinių ir nugaros skausmų, nėra daug, vis dėlto nustatyta, kad vidutinio kietumo čiužiniai labiau pagerina…